با ما تماس بگیرید

الگوريتم rankbrain گوگل چيست؟ و چگونه مي‌تواند بر نتايج سئو تاثير ‌گذارد؟

الگوريتم rankbrain گوگل چيست؟ و چگونه مي‌تواند بر نتايج سئو تاثير ‌گذارد؟
الگوريتم rankbrain گوگل چيست؟ و چگونه مي‌تواند بر نتايج سئو تاثير ‌گذارد؟
توسط : مدير سايت
بازدید : 249
نظرات : 0

الگوريتم‌هاي گوگل با جمع‌آوري و تحليل داده‌هاي دنياي وب، تلاش مي‌کنند تا بهترين اطلاعات را در پاسخ به جستجوي کاربر ارائه دهند. از گذشته تا به امروز، گوگل الگوريتم‌هاي زيادي را ارائه داده است. اما يکي از موثرترين آن‌ها، الگوريتم رنک برين مي‌باشد که بر پايه هوش مصنوعي‌ست. اگر مي‌خواهيد بدانيد Rankbrain چيست با ما همراه باشيد!

Rankbrain چيست
الگوريتم رنک برين درواقع يکي از بخش‌هاي مهم و هسته‌اي الگوريتم جستجوي گوگل است. اين الگوريتم با استفاده از يادگيري ماشين به گوگل کمک مي‌کند که متوجه شود، کدام صفحات وب با مفاهيم درست در ارتباط هستند. همچنين اين صفحات تا چه مقدار مي‌توانند نياز کاربران را رفع کنند.

در صورتي که صفحه وب با نياز کاربر جستجوکننده در ارتباط باشد. ولي آن عبارت يا کلمات کليدي که کاربر سرچ کرده است، در آن صفحه وب به کار نرفته باشد،. باز هم از نظر گوگل آن صفحه، مرتبط و معنادار به حساب مي‌آيد و آن را به کاربر پيشنهاد مي‌دهد.

به‌طورکلي الگوريتم رنک‌برين به گوگل کمک مي‌کند تا هدف کاربر را درک کرده و بهترين و مرتبط‌‌ترين محتوا را به او پيشنهاد دهد.

الگوريتم رنک برين (Rank brain) گوگل چگونه کار مي‌کند؟
يکي از مشکلاتي که موتور جستجوي گوگل، از اول تاکنون به آن برخورده کرده، اين‌ بود که اگر عبارتي را جستجو مي‌کرديد که کسي پيش از شما جستجو نکرده بود، صفحه‌اي بدون نتيجه به شما نمايش داده مي‌شد. اين مشکل به‌دليل ضعف الگوريتم‌هاي گوگل بود. به همين‌دليل گوگل الگوريتم رنک‌برين را ارائه داد تا بخشي از اين مشکل را با درک منظور کاربر حل کند. البته هم‌اکنون هم اگر نتيجه‌اي پيدا نشود، گوگل از کاربر مي‌خواهد عبارت جستجو شده را با راهکارهاي زير تغيير دهد:

جستجوي عبارت کلي‌تر
دقت در املاي کلمات
جستجوي عبارت ديگر

بعد از بررسي اين ضعف‌ها، مهندسان گوگل متوجه شدند، بسياري از عبارت‌هاي جديدي که جستجو مي‌شوند، در واقع از نظر مفهوم جديد نيستند، فقط کلمات يا جمله‌بندي متفاوتي دارند. به‌همين‌دليل با استفاده از هوش مصنوعي اين مشکل را ساده‌تر و به مشکلات کوچکتر تقسيم کردند:

درک مفاهيم جملات و ارتباط دادن آن‌ها در صفحات وب
درک منظور کاربر و معادل‌سازي مفهوم از عبارت جستجو شده
رتبه‌بندي نتايج بر اساس وضعيت فعلي
در اين سه مرحله، گوگل با الگوريتم رنک برين و سيستم تطبيق عصبي (Neural Matching) بهترين نتايج را به کاربر نشان مي‌دهد.

چگونه رنک‌برين را در سئو بهبود ببخشيم؟
حال که متوجه شديد،Rankbrain چيست به مفاهيمي مي‌پردازيم که بتوانيد براي بهبود سئو از آن‌ها کمک بگيريد. تمامي فعاليت‌هايي که در حوزه سئو انجام مي‌گيرد، براي افزايش رتبه سايت در گوگل براساس کلمات کليدي است. الگوريتم رنک‌برين عبارت جست‌وجوشده شما را دريافت مي‌کند. سپس پس از تحليل و مطابقت آن با ديگر سايت‌ها، مرتبط‌ترين نتيجه را به شما نشان مي‌دهد. براي اينکه سايت شما بتواند با توجه به الگوريتم Rankbrain بهترين نتيجه را نشان دهد، مي توانيد از نکات زير پيروي کنيد:

?- استفاده از کلمات کليدي بلند
در استفاده از کلمات کليدي تک‌کلمه‌اي رقابت شديدتري وجود دارد. هر ادميني که قصد دارد، وب‌سايت خود را در بهترين نتايج گوگل قرار دهد، بايد زمان و انرژي زيادي را صرف کند. براي اينکه بتوانيد کاربران بيشتري را به سايت خود هدايت کنيد، بايد از کلمات کليدي عبارتي و بلند استفاده کنيد. زيرا اين کلمات کمتر مورد جستجو واقع مي‌شوند. ازاين رو شما با رعايت اصول سئو سريع‌تر مي‌توانيد نتيجه بگيريد.

?- توليد محتوا ارگانيک
توليد محتواي ارگانيک و براساس اصول سئو، يکي از مهم‌ترين معيارهاييست که گوگل اهميت زيادي به آن مي‌دهد. محتواي ارگانيک علاوه بر دريافت تاثير مثبت گوگل، کاربران زيادي را مي‌تواند به سمت سايت شما جذب کند. امروزه بيشتر کاربران به سايت‌هايي که محتواي جديد توليد کرده‌اند، اهميت بيشتري مي‌دهند.

?- به کار گرفتن جستجوي معنايي و صوتي
جستجوي معنايي به عبارتي همان فعاليتي‌ست که در رنک‌برين انجام مي‌شود. در جستجوي معنايي گوگل تلاش مي‌کند تا براساس مفهوم جست‌وجوشده به شما بهترين نتيجه را نشان دهد.

همچنين جستجوي صوتي قابليتي است که مخصوصا کاربران موبايل است که مي‌توانند با آن عبارت خود را بيان کرده و گوگل براساس مفهوم عبارت، سايت‌هاي مشابه را نمايش دهد.

براي اينکه بتوانيد جستجوي معنايي و صوتي را بهبود ببخشيد، بهترين راه استفاده از کلمات هم‌معني و مترادف در سايت است تا بتواند تمامي لغات‌هاي مرتبط را شامل شود.

مطالب مشابه

اسکيما گوگل چيست؟ تاثير Schema بر روي سئو سايت
یک شنبه 3 اسفند 1399

زماني‌که شما وب‌سايتي را طراحي مي‌کنيد و آن را براي بازديد کاربران آماده مي‌کنيد. موتور جست‌وجوي گوگل آن را ناشناخته مي‌داند و براي اينکه بتواند آن را ذخيره و در نتايج نشان دهد، بايد نشانه‌گذاري کند. اسکيما گوگل ابزاري است که مي‌تواند در اين زمينه به آن کمک کند.

ادامه مطلب
بهترين ابزارهاي رايگان آناليز سئو داخلي وب‌سايت
یک شنبه 3 اسفند 1399

آناليز سايت و بررسي روند رشد آن از جمله اقداماتي است که مديران وب به صورت مداوم با روبه‌رو هستند. براي بررسي وضعيت سئو وب‌سايت ، سرعت ، آناليز ساختار سايت ابزارهاي مختلفي وجود دارد که روند آناليز را براي شما آسان و سريعتر مي‌نمايند. در اين مقاله همراه ما باشيد تا با بهترين ابزارهاي آناليز سئو وب‌سايت آشنا شويد.

ادامه مطلب
lazy loading چيست | افزايش سرعت سايت با استفاده از تکنيک lazy load
یک شنبه 3 اسفند 1399

زماني‌که کاربران در مرورگر خود، ‌آدرس وب‌سايتي را جست‌وجو مي‌کنند. ممکن است، بارگذاري آن سايت کند پيش رود و موجب نارضايتي آنان شود. براي اينکه به موقع وب‌سايتتان بارگذاري شده و سرعت خوبي داشته باشد، مي‌توانيد از يکي از متداول‌ترين تکنيک‌ها استفاده کنيد. اگر مي‌خواهيد بدانيد lazy loading چيست و چه کمکي به سرعت و همچنين سئو سايت شما مي‌کند، با ما در اين مقاله همراه باشيد!

ادامه مطلب
گوگل لايت هاوس Google lighthouse چيست و چه کاربردهايي دارد؟
یک شنبه 3 اسفند 1399

تا به حال متوجه شده‌ايد که گوگل وب‌سايت‌ها را براساس فاکتورهاي متفاوت مورد بررسي قرار داده و رتبه آن‌ها را مشخص مي‌نمايد. در واقع هر وبسايتي بتواند هماهنگي بيشتري با خواسته‌هاي گوگل برقرار کند رتبه بهتري را در صفحه نتايج گوگل خواهد داشت. گوگل اين فاکتورها را با استفاده از ابزار گوگل لايت هاوس ارزيابي مي‌کند. اگر مي‌خواهيد بدانيد Google lighthouse چيست و چه معيارهايي دارد؟ با ما همراه باشيد!

ادامه مطلب
الگوريتم دزدان دريايي گوگل چگونه با دزدي محتوا مقابله مي‌کند؟
چهارشنبه 29 بهمن 1399

فضاي اينترنت مانند دريايي بسيار گسترده است و طراحان وبسايت و بازديد کنندگان بسياري در اين فضا گشت‌وگذار مي‌کنند. در اين بين کپي کنندگان وب‌سايت‌ها مانند دزدان دريايي به رصد وب‌سايت‌هاي پرقدرت و کپي محتواي درون آن‌ها مي‌پردازند. به همين‌دليل گوگل، الگوريتمي به نام الگوريتم دزدان دريايي گوگل ارائه داده‌ست تا با نقض قانون کپي رايت در وب مقابله کند.

ادامه مطلب
الگوريتم OR rankbrain OR الگوريتم OR rankbrain OR سئو OR سئو OR سايت OR بهينه OR سازي OR بهينه OR سازي OR سايت

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر