با ما تماس بگیرید

الگوريتم دزدان دريايي گوگل چگونه با دزدي محتوا مقابله مي‌کند؟

الگوريتم دزدان دريايي گوگل چگونه با دزدي محتوا مقابله مي‌کند؟
الگوريتم دزدان دريايي گوگل چگونه با دزدي محتوا مقابله مي‌کند؟
توسط : مدير سايت
بازدید : 308
نظرات : 0

فضاي اينترنت مانند دريايي بسيار گسترده است و طراحان وبسايت و بازديد کنندگان بسياري در اين فضا گشت‌وگذار مي‌کنند. در اين بين کپي کنندگان وب‌سايت‌ها مانند دزدان دريايي به رصد وب‌سايت‌هاي پرقدرت و کپي محتواي درون آن‌ها مي‌پردازند. به همين‌دليل گوگل، الگوريتمي به نام الگوريتم دزدان دريايي گوگل ارائه داده‌ست تا با نقض قانون کپي رايت در وب مقابله کند.

فضاي اينترنت مانند دريايي بسيار گسترده است و طراحان وبسايت و بازديد کنندگان بسياري در اين فضا گشت‌وگذار مي‌کنند. در اين بين کپي کنندگان وب‌سايت‌ها مانند دزدان دريايي به رصد وب‌سايت‌هاي پرقدرت و کپي محتواي درون آن‌ها مي‌پردازند. به همين‌دليل گوگل، الگوريتمي به نام الگوريتم دزدان دريايي گوگل ارائه داده‌ست تا با نقض قانون کپي رايت در وب مقابله کند.

الگوريتم دزدان دريايي گوگل چيست؟
Pirate يا الگوريتم دزدان دريايي در سال ???? براي نتايج جستجوي گوگل اجرا شد. در اصل وظيفه الگوريتم دزدان دريايي تشخيص و شناسايي وبسايت اصلي از وبسايت کپي‌بردار مي‌باشد. سپس با نقض‌کننده کپي‌رايت برخورد مي‌کند. البته براي اين الگوريتم به‌روزرساني‌هايي انجام شده است. اما هنوز هم ضعف‌هايي در آن ديده مي‌شود.
فرض کنيد که مدت زمان زيادي را صرف کدنويسي، طراحي، توليد محتوا و بهينه‌سازي وب‌سايت خود انجام داده‌ايد. درنتيجه وب‌سايت به بازدهي خوبي رسيده و تعداد کاربران زيادي را بدست آورده‌ايد. حال ممکن است، وبسايت‌هاي مشابه کسب‌وکار شما اقدام به کپي‌برداري از سايت شما کنند. به اين ترتيب، الگوريتم گوگل شروع به شناسايي و برخورد با وب‌سايت خاطي مي‌کند.

الگوريتم Pirate چه محتوايي را از نتايج گوگل حذف مي‌کند؟
عمده‌ترين دليل استفاده گوگل از اين الگوريتم، مبارزه با دزدي و در نظر نگرفتن قانون کپي‌رايت است. گوگل هميشه توصيه مي‌کند، به جاي کپي‌برداري، محتواي با کيفيت و جديد براي مخاطبان توليد کنيد. و از تکرار مطالب بپرهيزيد تا بتوانيد با سئو و بينه سازي، وب‌سايت خود را در صفحات اول نتايج گوگل قرار دهيد.از اين‌رو گوگل براي مبارزه با کپي‌برداري، الگوريتم Pirate را در نتايج جستجو وب‌سايت‌ها اجرا کرده است.
الگوريتم دزدان دريايي نسبت به ساير الگوريتم‌ها مانند پنگوئن، پاندا کاملا متفاوت است. الگوريتم پاندا مي‌تواند محتواي رايگان را شناسايي کند. اما تمرکز اصلي الگوريتم دزدان درياي، علاوه بر محتواي وب‌سايت‌ها بر روي صدا، ويديو، محصولات و محتواي غيررايگاني‌ست که وب‌سايت‌ها براي توليد آن زمان صرف کرده‌اند.
هدف اصلي به‌روزرساني الگوريتم دزدان دريايي، حفظ بررسي piracy آنلاين بوده و در درجه اول تلاش گوگل براي جلوگيري خدمات آنلاين غيرقانوني است. اين الگوريتم در واقع از “قانون کپي رايت هزاره ديجيتال”(DMCA) حمايت مي‌کند.

جريمه الگوريتم دزدان دريايي چگونه است؟
خوب اکنون مي‌خواهيم بدانيم که اين الگوريتم چگونه سايت‌هاي متخلف را جريمه مي‌کند. آيا همگي آنها را حذف کرده و آنها را پنالتي مي‌کند؟ پاسخ به اين سوال خير است. در صورتي که تعداد شکايات از يک سايت محدود باشد، اين الگوريتم تنها صفحات مربوط به فايل کپي‌شده را حذف مي‌کند. براي مثال اگر يک سايت يک نسخه غيرقانوني از يک ويديو را ارائه کند، در صورت شکايت تنها صفحه مربوط به آن حذف مي‌شود و بقيه صفحات سايت باقي مي‌مانند.
در صورتي که تعداد شکايات از يک سايت بسيار بالا باشد، يعني هم سايت‌هاي شاکي زياد بوده و سايت محتواهاي کپي شده زيادي داشته باشد، الگوريتم دزدان دريايي مي‌تواند به طور کلي سايت را حذف و يا اصطلاحا پنالتي کند.
اگر از محصولات توليدشده در وب‌سايت شما کپي‌برداري شده باشد،‌ مي‌توانيد آن محتواي دزديده شده را به گوگل گزارش دهيد. اينکار به‌وسيله DMCA گوگل انجام مي‌شود. اما جواب گرفتن از گوگل ممکن است، مدت زمان زيادي طول بکشد.
DMCA قانون کپي‌برداري هزاره ديجيتال در آمريکا مي‌باشد که وب‌سايت گوگل از آن پيروي مي‌کند. گزارش دادن به اين واحد در شرکت گوگل بسيار آسان است. کافيست اگر محتواي متنيِ، ويديو، محصول و هر نوع محتواي ديگري که داريد، به دست افرادي دزديده و روي سايتشان منتشر شده باشد، مي‌توانيد آدرس صفحه سارق را بهبخش DMCA گوگلگزارش دهيد. اين بخش گزارشات يا noticeها را در اسنادي ذخيره مي‌کند و اگر تعداد Notice ها زياد شود، الگوريتم Pirate به بررسي آن‌ها مي‌پردازد.

مطالب مشابه

اسکيما گوگل چيست؟ تاثير Schema بر روي سئو سايت
یک شنبه 3 اسفند 1399

زماني‌که شما وب‌سايتي را طراحي مي‌کنيد و آن را براي بازديد کاربران آماده مي‌کنيد. موتور جست‌وجوي گوگل آن را ناشناخته مي‌داند و براي اينکه بتواند آن را ذخيره و در نتايج نشان دهد، بايد نشانه‌گذاري کند. اسکيما گوگل ابزاري است که مي‌تواند در اين زمينه به آن کمک کند.

ادامه مطلب
بهترين ابزارهاي رايگان آناليز سئو داخلي وب‌سايت
یک شنبه 3 اسفند 1399

آناليز سايت و بررسي روند رشد آن از جمله اقداماتي است که مديران وب به صورت مداوم با روبه‌رو هستند. براي بررسي وضعيت سئو وب‌سايت ، سرعت ، آناليز ساختار سايت ابزارهاي مختلفي وجود دارد که روند آناليز را براي شما آسان و سريعتر مي‌نمايند. در اين مقاله همراه ما باشيد تا با بهترين ابزارهاي آناليز سئو وب‌سايت آشنا شويد.

ادامه مطلب
lazy loading چيست | افزايش سرعت سايت با استفاده از تکنيک lazy load
یک شنبه 3 اسفند 1399

زماني‌که کاربران در مرورگر خود، ‌آدرس وب‌سايتي را جست‌وجو مي‌کنند. ممکن است، بارگذاري آن سايت کند پيش رود و موجب نارضايتي آنان شود. براي اينکه به موقع وب‌سايتتان بارگذاري شده و سرعت خوبي داشته باشد، مي‌توانيد از يکي از متداول‌ترين تکنيک‌ها استفاده کنيد. اگر مي‌خواهيد بدانيد lazy loading چيست و چه کمکي به سرعت و همچنين سئو سايت شما مي‌کند، با ما در اين مقاله همراه باشيد!

ادامه مطلب
گوگل لايت هاوس Google lighthouse چيست و چه کاربردهايي دارد؟
یک شنبه 3 اسفند 1399

تا به حال متوجه شده‌ايد که گوگل وب‌سايت‌ها را براساس فاکتورهاي متفاوت مورد بررسي قرار داده و رتبه آن‌ها را مشخص مي‌نمايد. در واقع هر وبسايتي بتواند هماهنگي بيشتري با خواسته‌هاي گوگل برقرار کند رتبه بهتري را در صفحه نتايج گوگل خواهد داشت. گوگل اين فاکتورها را با استفاده از ابزار گوگل لايت هاوس ارزيابي مي‌کند. اگر مي‌خواهيد بدانيد Google lighthouse چيست و چه معيارهايي دارد؟ با ما همراه باشيد!

ادامه مطلب
الگوريتم rankbrain گوگل چيست؟ و چگونه مي‌تواند بر نتايج سئو تاثير ‌گذارد؟
یک شنبه 3 اسفند 1399

الگوريتم‌هاي گوگل با جمع‌آوري و تحليل داده‌هاي دنياي وب، تلاش مي‌کنند تا بهترين اطلاعات را در پاسخ به جستجوي کاربر ارائه دهند. از گذشته تا به امروز، گوگل الگوريتم‌هاي زيادي را ارائه داده است. اما يکي از موثرترين آن‌ها، الگوريتم رنک برين مي‌باشد که بر پايه هوش مصنوعي‌ست. اگر مي‌خواهيد بدانيد Rankbrain چيست با ما همراه باشيد!

ادامه مطلب
محتوا OR الگوريتم OR دزدان OR دريايي OR سئو OR سايت OR سئو OR سايت OR بهينه OR سازي OR بهينه OR سازي OR سايت

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر